מטבחים מיוחדים לגינה

מטבחי גינה מומלצים

בשנים האחרונות מטבחי גינה הפכו להיות מוצר פופולרי מאוד. כל מי שמחזיק בגינה פרטית מבין את הפוטנציאל האדיר שיש למטבחים הללו, לאור העובדה שהם מאפשרים לנו לנצל את השטח של הגינה בצורה יעילה יותר. בחירה של מטבח לגינה צריכה להיעשות בצורה רצינית, ויש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שעושים אותה. קלמן דיזיין כאן כדי לספר לכם עליהם.

מטבחי גינה

מטבח גינה הוא מטבח שכפי שניתן להבין מהשם שלו נמצא בגינה. מטבח גינה נועד לאפשר לנו להכין בגינה שלנו אוכל בלי להזדקק למטבח הביתי. זה מאפשר לנו לארח בגינה בצורה נוחה יותר, וכמובן להנות מפינת עבודה נוספת בבית שלנו. מטבחי גינה גם יכולים להפוך את הגינה שלנו ליפה הרבה יותר, אם רק נדע כיצד לבחור אותם בצורה נכונה.

אחד הדברים שחשוב להבין לפני שבוחרים מטבח כזה שונה מאוד מאשר המטבח הביתי שלנו. כמובן, ישנם מכנים משותפים שלא ניתן להתעלם מהם, אולם הדגש העיקרי צריך להיות דווקא על הדברים ששונים בין שני המטבחים הללו. קלמן דיזיין היא חברה שמתמחה במטבחי גינה, ואנשי המקצוע שלה כאן כדי לספר לכם את כל מה שצריך לדעת על מטבחי גינה. 

היקף המטבח

ההחלטה הראשונה שאתם צריכים לקבל היא מה היקף המטבח שבו אתם מעוניינים. יש מי שמארחים בהזדמנויות רבות ורוצים להנות ממטבח מושלם בגינה שלהם, ואילו אחרים רק רוצים להנות מפינת עבודה נוחה. אז בתור התחלה, לפניכם סקירה על שלושה סוגי מטבחים ששונים אחד מהשני בהיקף שלהם.

מטבח מינימלי עם פינת עבודה נוחה

האפשרות הראשונה היא ללכת על מטבח מינימלי. המטבח הזה פשוט יאפשר לכם לעבוד בצורה נוחה במטבח, ולהכין מרכיבים מסוימים של הארוחה כבר בגינה. במטבח כזה בדרך כלל לא תהיינה אפשרויות בישול מתקדמות, והדבר העיקרי שהוא מאפשר לכם זה פשוט להנות מפינת עבודה נוספת. 

אם עוד לא היה לכם מטבח בגינה, ולא כל כך ברור לכם האם הדבר הזה נצרך עבורכם, המטבח הזה הוא דרך נהדרת להתחיל איתה את הבדיקה. במידה ותגלו שאתם מרוצים מהמטבח והייתם רוצים להגדיל את היקף הדברים שאתם יכולים לעשות בו, תוכלו בקלות לשדרג אותו לאחד המטבחים שעליהם תוכלו לקרוא מיד. 

מטבח עם גריל מובנה

אפשרות מתקדמת יותר היא מטבח שמגיע עם גריל מובנה. כולנו אוהבים לעשות על האש בגינה, והמטבח הזה פשוט הופך את החוויה הזו לנוחה הרבה יותר. המטבח מגיע עם מערכת הפעלה לגריל, בדרך כלל על גז או חשמל, מה שאומר שבתוך כמה דקות הגריל שלכם כבר יהיה מספיק חם כך שתוכלו לצלות עליו כל מה שאתם רוצים.

את המטבח אפשר לבנות עם יחידת קירור נפרדת, כך שאפילו את חומרי הגלם עצמם תוכלו לאחסן במטבח ולהוציא אותם ישר אל הגריל. בניגוד למטבח הקודם שעליו דברנו, מטבח כזה מאפשר לכם לעבוד בצורה מלאה בגינה, בלי להשתמש כלל במטבח הביתי. 

מטבח מלא בגינה

האפשרות המתקדמת ביותר שאותה קלמן דיזיין מאפשרים לכם לקבל זה מטבח קומפלט בגינה שלכם. המטבח הזה לא שונה בשום דבר מהמטבח הביתי שלכם ולמעשה אם לא המיקום שלו, לא הייתם מבדילים בינו לבין מטבח קלאסי. המטבח מגיע עם יחידות קירור, כיורים, משטחי עבודה וכמובן אפשרויות בישול וצלייה מתקדמות. 

המטבח הזה מיועד למי שעושים שימוש קבוע במטבח הגינה שלהם, ורוצים להנות מחוויית בישול מושלמת גם כאשר הם נמצאים בגינה. המטבח הזה גם יהיה גדול יותר מאשר המטבחים האחרים ויוכלו לעבוד בו מספר אנשים בצורה נוחה. גודל המטבח יקבע לפי הרצון שלכם, בהתאם כמובן לשטח הפנוי שיש לכם ואתם מעוניינים להקצות אותו עבורו. 

מטבחי גינה

על מה להקפיד בבחירת המטבח

כפי שהזכרנו בהתחלה, בנייה של מטבח לגינה שונה מזו של מטבח רגיל, והנקודות שעליהן צריך לתת דגש שונות מאלו של מטבח ביתי רגיל. אז כדי שלא תמצאו את עצמכם עם מטבח לא מספיק טוב בגינה שלכם, הנה שתי נקודות עליהן אתם חייבים לתת את הדעת. 

איכות חומרי הגלם

הנקודה הראשונה היא איכות חומרי הגלם שמהם המטבח עשוי. המטבח שנמצא בגינה שלכם חשוף הרבה יותר מאשר המטבח הביתי. בין אם מדובר על חום, קור, לחות וגשם המטבח שלכם צריך להיות עמיד בפני כל אחד מהדברים הללו. המשמעות המעשית של זה היא שהחומרים שמהם המטבח עשוי לא יכולים להיות חומרים רגישים מידי כיון שהמטבח פשוט ייהרס. 

לאור זאת, בדרך כלל נראה במטבחי גינה שימוש נרחב בנירוסטה, כיון שהיא חומר שעמיד בפני כל אותם דברים. אפשרות נוספת היא לבנות קרוי מסוים לחלק שבו המטבח נמצא, אולם האפשרות הזו לא קיימת בכל גינה. בכל מקרה, על איכות חומרי הגלם של מטבח הגינה שלכם אסור לכם להתפשר. 

אפשרות ניקוי נוחה

בהמשך לסעיף הקודם, חשוב להבין שמטבח חוץ מתלכלך הרבה יותר מאשר מטבח רגיל. כמובן, עצם הכנת האוכל במטבח מלכלכת אותו, ועל אחת כמה וכמה כאשר הוא נמצא במקום פתוח. כדי שלא תמצאו את עצמכם אחרי כמה שנים עם מטבח שנראה ישן מאוד, הקפידו לקנות מטבח שעשוי מחומרי שקל לנקות אותם, וגם כאלו שהניקיון מחזיר להם את הברק הראשוני.

זה יאפשר לכם גם אחרי מספר שנים של שימוש אינטנסיבי במטבח להנות ממטבח חדש שנראה נהדר. הניקיון של המטבח חשוב גם כדי לשמור על העיצוב של הגינה שלכם, ועל זה נדבר מיד.

היחס בין המטבח לגינה

רובנו לא חושבים על המטבח בגינה בתור משהו שאמור להפוך את הגינה שלנו ליפה יותר, אולם כדאי לדעת שהאפשרות הזו בהחלט קיימת. כיום, רמת העיצוב שקיימת במטבחים לגינה היא גבוהה מאוד, ואתם בהחלט יכולים להנות ממטבחים שלא היו מביישים מטבחים מפוארים באמת. אם העיצוב של הגינה חשוב לכם, כדאי לדעת שהאפשרויות קיימות.

אם לגינה שלכם יש כבר סגנון עיצוב משלה, תנסו להתאים את המטבח לסגנון הזה. במידה ולא, תוכלו לקנות מטבח בסגנון עיצוב מסוים ולנסות להתאים את הגינה שלכם אליו. לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, זה יהפוך את כל המרחב שבו אתם נמצאים ליפה יותר. 

קלמן דיזיין

קלמן דיזיין היא חברה שמתמחה בייצור של מטבחי חוץ יוקרתיים כבר הרבה מאוד שנים. בעזרת המטבחים של החברה הגינה שלכם תוכל להפוך לחלל הרבה יותר יוקרתי, עם אפשרויות אירוח נוחות. המטבחים של החברה עשויים מחומרי הגלם הטובים ביותר בשוק, ואנשי המקצוע של החברה יוכלו להתאים את המטבח במיוחד לגינה שלכם. כל מה שנשאר לכם זה פשוט לפנות לקלמן דיזיין.

מטבח גינה

לסיכום

מטבחי גינה מאפשרים לנו לנצל את חלל החוץ בצורה טובה יותר ולהפוך אותה למקום שאפשר להכין בו ארוחה בדיוק כמו במטבח הביתי. כאשר אנחנו בוחרים חשוב קודם כל לבדוק את איכות החומרים שמהם המטבח עשוי. לאור העובדה שהמטבח נמצא מחוץ לבית הוא פגיע יותר, וכדי שהוא ישרוד לכם כמה שיותר זמן, עליכם להקפיד על איכות החומרים שמהם הוא עשוי.

שתפו אותנו

צרו קשר עוד היום עם מומחי העיצוב של קלמן דיזיין
השאירו את הפרטים שלכם,
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
כתבות נוספות