מטבח חוץ במרכז

מטבח חיצוני הוא דרך מצוינת להפוך את החצר האחורית שלכם לאטרקציה נוחה וביתית. זה לא רק מהווה תוספת נהדרת לחצר האחורית שלכם, אלא זו גם דרך חכמה לעדכן את העיצוב של הבית וליצור אווירה משפחתית רגועה ובריאה יותר. בחירה ועיצוב של מטבח חוץ זו לא מטלה כל כך קשה, כמו שאתה עשוי לחשוב, במיוחד לא בניית מטבח חוץ במרכז (או למשל מטבח חוץ בתל אביב). במאמר זה נסביר את כל מה שצריך לדעת על עיצוב והתקנה של מטבח חוץ.

מהו מטבח חוץ?

כפי שרבים יודעים, מטבח הוא אחד החלקים הכי חשובים בבית – אם לא החלק החשוב ביותר. מטבח מוצלח הוא כזה שמספק מקומות אחסון חכמים תוך שמירה על המטרה שלשמה נוצר – בישול והכנה של אוכל. מטבח חוץ הוא שדרוג של מטבח רגיל. בדרך כלל, מטבח חיצוני יהיה פלטפורמה אטומה למים עם מקומות ישיבה ומקום לבישול, גריל ולפעמים גם בור אש. בור האש עשוי לרוב מאבנים, בולי עץ, בטון, אבנים או חומרים טבעיים אחרים, ויכול לספק אופציות בישול נוספות לגריל. ניתן להצטייד במטבח החיצוני בגריל, במעשנת, ברביקיו ועוד. זה יכול לשמש גם כחלל לשמירה על גינה בריאה וחיה.

סוגים שונים של מטבחי חוץ

ישנם סוגים רבים ושונים של מטבחי חוץ. יש מטבח חוץ שמתחיל בתוך מבנה הבית וממשיך אל מחוץ לבית – בדרך כלל מדובר על בתים עם מבנה ייחודי יותר. יש מטבחי חוץ שניתן להציב בחצר האחורית כסוג של אזור אירוח, או מטבח חוץ שניתן לשלב עם הגינה הקיימת ובכך להיות חכמים כפליים – לשלב גינת ירק יחג עם אזור הבישול. ישנם מטבחי חוץ שניתן לבנות ולהציב באזור מקורה – כך ניתן להשתמש בהם בזמן מזג אוויר סוער או חם מדי, תוך שמירה על קרבה לבית ויכולת ויסות של הטמפרטורה. מעבר לכך, ישנם מטבחי חוץ שניתן לבנות בחלק חיצוני אבל צמוד לבית – כך שאם ישנם המון אנשים שגרים בבית, ניתן יהיה להשתמש במטבח כמטבח רגיל לכל עניין, ובזמנים אחרים ישמש כאזור אירוח ובישול חגיגי.

חלק מהמטבחים פה מתאימים במיוחד כמטבח חוץ במרכז או מטבח חוץ בתל אביב, בהתחשב שבאזורים אלה המון פעמים האזור החיצוני מצומצם או בכלל מרפסת. לכן עיצובים של מטבחי חוץ כמו מטבח חוץ מקורה – שיכול להתאים למרפסות שונות, מטבח חוץ שמשלב את הגינה עם המטבח – שמנצל את השטח החיצוני בצורה יעילה ביותר, ומטבח חוץ המשכי לבית – שתופס מעט מקום יחסית מכיוון שאינו מטבח חוץ מלא, כל אלה אופציות מעולות.

איך לבנות מטבח חוץ פשוט

התחל עם מבנה עצמאי העשוי מחומרים יציבים. זה יעזור לשמור על יציבות המטבח ולהבטיח שהוא יציב מספיק כדי להשתמש בו כשיש או שולחן. כך, לא תצטרך לדאוג שהוא יחליק או יתנדנד ברוח. אתה יכול גם להבטיח שהמוצר המוגמר מתאים לחלל על ידי מדידת השטח הפנוי והתבוננות עצמית בכל הנוגע למבנה המטבח הסופי. ברגע שאתה יודע כמה מקום יש לך, אתה יכול להבין איך לנצל את המקום בצורה הטובה ביותר. חשוב שתבחר מטבח שמותאם למרחב הקיים בחוץ. מטבח חוץ בתל אביב או מטבח חוץ במרכז, למשל, סביר שיצטרך להיות קטן יותר, בהתחשב באזור. הוסף ארונות, דלת וחלון לכל אחד מארבעת הכיוונים הקרדינליים לחלק החיצוני של המבנה. הוסף גג כדי להגן על המבנה מפני פגעי מזג האוויר ולספק מעט צל כאשר מזג האוויר חם ושטוף שמש. זכור, אין טעם לבנות מטבח חיצוני שאינו יעיל לחלוטין. לכן, בין אם תבחר ללכת עם סגנון מובנה מסורתי או הרחבה, עדיין תוכל לשמור על המחיר הכולל של הפרויקט נמוך על ידי בחירה בתכונות חסכוניות באנרגיה.

איך בונים מטבח חוץ יעיל

אם אתה בונה מטבח חוץ כדי להחליף או לשדרג מטבח קיים, אתה יכול לחסוך הרבה כסף על ידי תכנון יעיל. יש הרבה דרכים ללכת על זה. הראשון והראשון הוא לעשות את המחקר שלך. במידת האפשר, דבר עם בעלי בתים אחרים על חוויותיהם במקרה של רכישת מטבח חוץ ובקש מהם להשוות הערות. אם יש לך תקציב מוגבל, פרויקטים של עשה זאת בעצמך כמו מיכל מי גשמים יכולים להיות דרך מצוינת להשפיע מעט על חשבון החשמל שלך. עם זאת, זכרו שיעילות אינה קשורה רק למספרים במונה – חשוב להשקיע במטבח עצמו כמו שצריך, ולזכור שחברות מסוימות מספקות את כל הנדרש ויותר.

מטבחי חוץ במרכז

טיפים לבניית מטבח חוץ

אם אתה הולך עם סגנון מובנה מסורתי, תחשוב איך אתה רוצה להשתמש במטבח החיצוני שלך. לדוגמה, אם אתם מתכננים להשתמש בו כמטבח המרכזי, שקול להוסיף ארונות ומקרר. זה יאפשר לך לשמור על טריות המזון לפרקי זמן ארוכים יותר, ויכול לעזור לך לחסוך בחשבונות המכולת. אתה יכול גם ליצור מטבח חוץ באזור מקורה בבית אם אין לך המון אזור חצר – כמו למשל מטבח חוץ במרכז או ספציפית יותר מטבח חוץ בתל אביב – ובכך ליצור חוויה של מטבח חוץ תוך ניצול המרחב הקיים של הבית בתבונה.

החומרים הטובים ביותר לבניית מטבח חיצוני

אם אתם בונים מטבח חוץ מאפס, יש כמה חומרים שכדאי לכם לחשוב עליהם להשתמש בהם. חומר אחד שאתה בהחלט צריך לזכור הוא בטון. בטון הוא חומר עמיד ועמיד שיכול לעמוד בפני פגעי מזג האוויר ולשמש בסוגים רבים של פרויקטים. זה יכול לשמש גם לבניית קירות תמך, מפלים ואפילו בורות אש. עוד חומר עמיד בפני מזג אוויר שכדאי לשקול ברצינות להשתמש בו הוא אספלט. אספלט משמש באזורים רבים בעולם כחומר משטח והוא זול יחסית וקל לעבודה. אתה יכול גם להוסיף אלמנטים דקורטיביים למרפסת הבטון שלך או למדרגות בטון עם חומרים מסוג זה. בנוסף, ניתן לשקול שימוש בשיש – עמיד מעט פחות, אבל בהחלט שווה את המראה.

קלמן דיזיין – מטבחי חוץ

מטבח חוץ במרכז או מטבח חוץ בתל אביב ניתן למצוא אצל קלמן דיזיין – מותג עולה של מטבחים, שיוכל להתאים לך את מטבח החוץ המושלם. בין אם אתה רוצה מטבח חוץ בסגנונות שונים, עם אביזרים מיוחדים או בהתאמה לשאר הסגנון של הבית – קלמן דיזיין יודעים היטב איך ליצור במיוחד בשבילך את מטבח החוץ הטוב ביותר שיש. בהתחשב בכל היתרונות, והחששות, שעלולים להגיע עם תכנון חלק כה משמעותי בבית, זה נהדר שיש על מי לסמוך שיעזרו ביצירת מטבח החוץ הטוב ביותר – בין אם מדובר במטבח חוץ בתל אביב, מטבח חוץ במרכז או בערים נוספות.

סיכום

היתרונות של מטבח חוץ רבים מכדי לספור. זה יכול להעניק לבית אווירה אישית יותר, לספק אורח חיים בריא ופעיל יותר למשפחה, לשפר את האסתטיקה של הבית שלך, לספק פלטפורמה לבילוי בחוץ, להעניק לבית שלך עוד חדר שימושי, נוח ורחב – כל זאת ללא בניית קירות ושמירה על מרחב חיצוני לבית יפה ונוח לשימוש, גם כאשר לא מבשלים. זה גם לא מיועד רק לשיפור החצר האחורית – כל אחד יכול להפוך את החצר האחורית למקום התכנסות עבור החברים והמשפחה על ידי הוספת מטבח חיצוני.

שתפו אותנו

צרו קשר עוד היום עם מומחי העיצוב של קלמן דיזיין
השאירו את הפרטים שלכם,
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
כתבות נוספות